CovidHelper aktuality
2. apríl
Rozhovor a podcast s dátovou analytičkou, spoluautorkou CovidHelper.sk Dagmar Ceľuchovou Bošanskou
Ministerstvo by malo uznať aj diagnózu dlhého covidu. Je nevyspytateľný. Rozhovor nájdete tu, podcast môžete počúvať napríklad tu.
Ako je to s informáciami na Slovensku? Vedia pacienti, čo majú robiť a u koho hľadať pomoc?
30. marec
Prvá analýza dlhého covidu na Slovensku
Údaje sme zozbierali od 3035 pacientov s následkami covidu za prvý mesiac od spustenia služby CovidHelper.sk. Ide o celkovo prvé zmapovanie výskytu tejto choroby na Slovensku.

1. marec
Týždeň od spustenia projektu mal CovidHelper 50 tisíc návštev a dotazníky vyplnilo takmer päťtisíc ľudí, ktorí tak získali rady na mieru, ako si poradiť s covidom alebo jeho následkami. Tešíme sa, že CovidHelper pomáha odbremeniť preťažené zdravotníctvo.
Prvé dáta ukázali, že viac ako polovica užívateľov chcela poradiť s dlhým covidom. Vážnejšie a dlhodobé následky infekcie prežíva celosvetovo 8 až 10 % ľudí, ktorí prekonajú vírus. Tento podiel už dnes na Slovensku predstavuje 25 až 30 tisíc pacientov. Takmer nikto sa im nevenuje. Na túto dlhodobú vlnu pandémie nie je slovenské zdravotníctvo vôbec pripravené a výsledky CovidHelpera ukazujú, že už nastala.
Model vypočíta potrebu starostlivosti na JIS
Ak máte covid a vyplníte dotazník, na obrazovke s výsledkami budete mať možnosť nechať si vypočítať riziko potreby starostlivosti na JIS alebo pľúcnej ventilácie, v prípade, že budete hospitalizovaní. Model COPE pochádza z Dánska a je založený na veľkej vzorke dánskych pacientov.
24. február
CovidHelper predstavuje krátka reportáž RTVS.